Érdekesek vagyunk mi magyarok, szinte semmilyen tiltótábla nem befolyásol minket.
Inkább kihívás egy ilyen tábla, mintsem betartandó utasítás.
- Fűre lépni tilos! – Ez csak egy ember tartja be Magyarországon, Stohl András.
- Kérem, itt várakozzon! – Ez a tábla a bankokban és a gyógyszertárakban van kihelyezve, nem véletlen, hiszen mindkét helyen ugyanazért állunk sorban: aranyér. Mostanában a kínai piacon is van ilyen tábla, de ott azért, hogy ne halljuk, hogy az előttünk lévő vásárlónak mennyire sikerült lealkudnia a terméket.
- Vigyázat frissen mázolva! (padra kiírva) – Ez az a tábla, ami láttán, ellenállhatatlan késztetést érzünk, hogy megérintsük, hogy tényleg ragad –e. Én tanácsolnám – A pad, áram alatt! – feliratokat! Akkor biztos nem fogdosná senki.
- 420 kg vagy négy személy (liftben) – Ezt betartjuk, egy kicsit másképpen, a magyar kicseréli a „vagy” szócskát „és”-re.
Szerző : Orosz György
www.oroszgyuri.hu
Kínában az "újrahasznosított olajként" árult étkezési célú olajok nagy része a csatornák üledékéből, és vágóhídi szemétből készül. Kína élelmezési problémáira kevés szemléletesebb példa van, mint az illegális és undorító, csatornából kinyert étkezési olajé. A kínai konyhának óriási igénye van sütőolajra, ennek az ára pedig kétségkívül magas, ezért az utcai kifőzdék és lacikonyhák előszeretettel vásárolnak a feketepiacról olcsóbb, "újrahasznosított olajat". Azonban ez az olaj szó szerint szemétből készül. A begyűjtők szemetesekből, vágóhidakról és CSATORNÁKBÓL (!) gyűjtik az állati nyesedéket, hulladékot, és szilárd, vagy folyékony állagú adalékot. Ebből később főzéssel készítenek étkezési célú olajat, amit a feketepiacon árusítanak. A kifőzdék pedig ebben a folyadékban sütik az utca népének ebédjét, vacsoráját, amitől nagyon komoly betegségeket lehet szerezni.
- Mi az ön foglalkozása? - Kutyaviadalokat szervezek. - De, hát ez embertelen és illegális! Ráadásul ebből az egészből csak e véres látványosság szervezői profitálnak! - Nos, ez nem egészen így van. A párharcokban kimúlt kutyák elszállításához ugyanis szerződést kötöttünk egy kínai étteremmel.
Gunnar Heinsohn professzor, a Brémai Egyetem tanára 1998-ban jelentette meg a Népirtás lexikona című művét.
Ebből a következők derülnek ki. A legvérengzőbb rendszer a világon a szovjet volt.
1917-1987 között 61 911 000 embert pusztítottak el.
A második a Kínai köztársaság, 1949-1987 között 35 236 000 volt az áldozatok száma.
Harmadik Hitler Németországa, 21 millió halottal.
A népirtók rangsorában első Sztálin, majd Mao Cetung következik, Hitler a harmadik, negyedik Lenin.
Ő „csak” kb. 4 milliót öletett meg szemben Sztálin 42 milliójával.
bunyevacz-zsuzsa.blog.hu20130303a_kommunizmus_aldozatainak_emleknapjara_804
"Tisztelt napiszar.hu! Megérkezett a kínából rendelt merevlemez... Jól nézzétek meg mit vesztek!"
A szovjet-kínai ellentét idején a Szovjetunióba érkezik egy zsák mák, és egy cetli: "Ennyien jövünk. Mao." Ugyanez a zsák érkezik 1 hét múlva megdarálva Kínába, és egy cetli: "Így küldünk vissza. Lenin."