...és egy ügyes eladó
Emberünk úgy tett mintha vásárolni szeretne, majd azt mondta az eladónak, hogy le szeretné fényképezni a tálcán lévő ékszereket. Az eladó ezt nem engedte neki, ekkor a férfi hirtelen belemarkolt a láncokba, és 12 darab, csaknem 3 millió forint értékű arany nyakláncot megfogva kirohant az üzletből...
Tovább csúszik a Mol százhalombattai Dunai Finomítójának újraindítása, mert a legutóbbi nyomáspróbán újabb műszaki gond akadt. Korábban december másodikára, péntekre tervezték a magyar olajvállalat szakemberei a restartot, amely most már biztos, hogy ezen a héten nem történik meg. A tegnapi nyomáspróbán újabb repedést találtak a szakemberek a rendszerben, így újabb, minimum 3 napos csúszás lesz az újraindulásban.
Hali! Vajon miért kerül, Mária országában, 60 szem széntabletta 2990 forintba? Abban a mocskos Kádár-rendszerben ennyi pénzért a fél telet átfűtöttük! #cralex #hasmenés
Tetten érték azt a budapesti férfit, aki szigethalmi víkendháza alatt olyan rendszert épített ki, amellyel folyamatosan megcsapolta a Barátság I. kőolajvezetéket. A rendőrök szerint több ezer liter olajat lophatott el. Egyértelművé vált, hogy megfelelő időközönként valahol eresztik az olajat a rendszerben. A szálak Szigethalom üdülőövezetéhez vezettek. Feltűnt, hogy amikor a vezetékben csökken a nyomás, az egyik telken, amelyen két faház áll, mindig tesz-vesz valaki. A telek tulajdonosára, a budapesti N.I-re múlt hét közepén csaptak le a rendőrök, amint épp egy ezer literes tartályba csapolta az olajat. Az egyik faház alatt "bányászmérnöki pontossággal kialakított" alagutat találtak. Pallóval leborított, bevilágított alagútrendszer vezetett el a 80-100 méterre található vezetékhez, amelyet megfúrtak, és abból nagy nyomású berendezéssel szívták le az olajat. Forrás : index.hu ( 2006.08.08.)
Még évekig eltarthat a drágulás Magyarországon, de nem csak a háború miatt Az ukrán mezőgazdaság állapota különösen fontos az európai élelmiszerbiztonság szempontjából. Arra, hogy miért van ez így, egy agrárszakértő adta meg a választ. A szakember szerint Ukrajna a világ egyik legtermékenyebb területe a természeti adottságai miatt. Nagyon jó minőségű földje van, ami szántóföldi termelésre alkalmas: a csernozjom talaj. Nagyon magas az ásványi anyag tartalma, jó a szerkezete és hatalmas mennyiségben áll rendelkezésre. 42 millió hektáron lehet gazdálkodni, ez nagyjából a tízszerese a magyar termőföldek összterületének. Ukrajna gigantikus méretekben takarított be terményeket a háború előtt. Kukoricából 30, búzából 25, napraforgómagból pedig 20 millió tonna felett termelt. Ráadásul ezekben a szektorokban Oroszország is fontos szereplő volt.