Lehallgatási botrány: "magánélet vagy biztonság" Egyre több telekommunikációs óriáscég ismeri el, hogy az amerikai nemzetbiztonsági hivatal hozzáférhet ügyfeleik valamennyi adatához. A hatalmas méretű titkos megfigyelési programot még George Bush elnök indította 2007-ben, de Barack Obama az adatgyűjtést kiterjesztette a magánszemélyek levelezésére, telefonhívásaira és internetes keresési adataira. Akiknek közvetlenül hozzáfér a szervereihez a titkosszolgálat : Facebook, Yahoo, YouTube, Skype, Apple...
Gee Atherton downhill világbajnok érdekes versenyre hívott ki egy vándorsólymot, amely a zuhanórepülés közben elért 322/h-s sebességével a Föld leggyorsabban repülő madara. Atherton a hátizsákjára rögzítette a zsákmányul szolgáló zsákocskát, a madár ennek megkaparintása miatt üldözte a lefelé száguldó kerékpárost. Hogy ki nyert, az kiderül az alábbi videóból.
A Jobb Élet Index a világ 36 országában mutatja meg, hogy mennyire érzik jól magukat az ott élők.
Magyarország több kategóriában az utolsók között áll:
- nem vagyunk boldogok,
- nem bízunk a politikában,
- kövérek is vagyunk,
- nincs pénzünk...
Akik még a magyaroknál is kevesebb pénzt keresnek :
- észtek, a brazilok, a törökök, a mexikóiak és a chíleiek.
Mi vagyunk például a legboldogtalanabbak, a kutatásban részt vevő összes ország közül az élettel való általános elégedettség nálunk a leggyérebb. A „mennyire van megelégedve összességében az életével” kérdésre 0-10-es listán kellett pontozni, ahol a 10-es jelentette a kicsattanó boldogságot, és a magyarok 4.7-es átlaga az összes országé alatt van (6.6 az OECD átlag). Tehát összességében nagyon nincs megelégedve az életével a magyar, sőt, az adatok szerint a magyar nő még a magyar férfinál is elégedetlenebb.
Teljes cikk a piros linken :
index.hubelfold20130528nincs_jol_a_magyar